Przejdź do głównej zawartości

SERIAL: Kruk. Szepty słychać po zmroku. Gorąco polecam!

Nie przepadam za polskimi serialami, ale od pewnego czasu zmieniłem zdanie. Po obejrzeniu serialu PAKT i Belfer, stwierdziłem że polskie produkcje są warte uwagi.  


Teraz zacząłem oglądać "Kruk. Szepty słychać po zmroku" polski thriller, który wciągnie nie jednego widza. Odcinki można obejrzeć na CANAL +. Premierę pierwszego odcinka można było obejrzeć w marcu. Reżyserem wszystkich odcinków serialu jest Maciej Pieprzyca. Za zdjęcia odpowiada Jan Holoubek. Pomysłodawcą i scenarzystą jest Jakub Korolczuk. Produkcja emitowana jest w technologii 4K na CANAL+ NOW. 






Serial zabiera nas na Podlasie, gdzie nie tylko jest surowa, ostra i nieprzewidywalna. Fabuła skupia się na porwaniu nastoletniego chłopca w Białymstoku. Śledztwo, prowadzi inspektor z wydziały kryminalnego Adam Kruk, który zostaje oddelegowany do Łodzi. Po wielu latach wraca do swojego miasta, w którym spędził dzieciństwo i dorastał. Na miejscu okazuje się, że Kruk zamieszany jest w sprawę porwania, ale jest także ciemną stroną swojej przeszłości. 
W roli głównej wystąpił Michał Żurawski. Podlaskim partnerem Kruka będzie dawny przyjaciel, Sławek. W tej roli na ekranie pojawił się Cezary Łukasiewicz, którego pamiętamy z serialu "Belfer"z 1 sezonu. Między Krukiem, a Sławkiem wydarzyło się dużo w przeszłości. Są nierozłączni, czasem się nie lubią, czasem się uwielbiają. 
Mariusz Jakus - aktor, serialowy miejscowy policjant Marek Kaponow. W obsadzie gra także znany białostocki aktor Andrzej Zaborski, który pracuję obecnie w Białostockim Teatrze Lalek.
Sześć odcinków i krótka historia, która ma być zamkniętą całością. Właśnie tyle obiecano nam przed premierą serialu. Jest najmocniejszym thrillerem i jeden z najlepszych polskich seriali ostatnich lat. 
Kruk. Szepty słychać po zmroku trzyma w niepewności. Serial umiejętnie dawkuje informacje i rozporządza emocjami widzów. 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

ZDROWIE: Jaką wybrać pastę i jaka jest zawartość fluoru w pastach do zębów?

Szczotkowanie zębów to podstawowa czynność, która zapewnia nam zachować czyste i zdrowe zęby. Tylko większość z nas nie zdaję sobie sprawy do czego służą poszczególne pasty, które wykorzystujemy do mycia zębów. Do wyboru mamy pasty wybielające, wzmacniające i chroniące. Znajdziemy pasty dla dzieci a także pasty do aparatów ortodotycznych. Podstawową rolą past do zębów jest ochrona przed próchnicą zębów i chorobami jamy ustnej. Pasta służy do usuwania zanieczyszczeń i nalotów jamy ustnej w tym także płytki nazębnej. W pastach do zębów znajdziemy także związki fluoru, które mineralizują i chronią przed próchnicą. Właściwości takie posiadają pasty Elmex. Większość past zawiera fluor i zawartość liczymy w ppm. Wskaźnik taki pomaga nam określić, która pasta jest lepsza. Większa zawartość fluoru może doprowadzić do ryzyka fluorozy. Fluoroza - choroba polegająca na zaburzeniu procesu formowania szkliwa. Według American Dental Association pasta do zębów jest ważna dla zdrowia jamy ustnej, po...

STOMATOLOGIA: Jakie wybrać wykałaczki do zębów? Dentystyczne czy drewniane?

Oprócz szczotkowania zębów oraz płukania jamy ustnej specjalnym płynem, ważne jest także regularne oczyszczanie przestrzeni międzyzębowych. Tam właśnie zbierają się resztki jedzenia, które mogą prowadzić do rozwoju bakterii(próchnicy) oraz nieprzyjemnego oddechu. Podstawową metodą czyszczenia przestrzeni międzyzębowych jest przede wszystkim używanie wykałaczek i nie tylko te, które często można spotkać w pobliskich barach czy restauracjach mowa tu o wykałaczkach drewnianych. Na rynku pojawiły się wykałaczki drewniane z zawartością fluoru - w swojej budowie są bardzo cieniutkie. Posiadają kształ zgodny z naturalną formą przestrzeni międzyzębowej. Uwalniają fluor szybko i efektywnie. Najbardziej w okolicach punktów stycznych. Wykałaczki z brzozy z marki Elmex są wykonane z bardzo twardego drewna, odpornego na rozmiękczanie i wyjątkowo odporne na złamanie. Ich powierzchnia jest wyszlifowana na gładko. Wykałaczki dentystyczne dobieramy w zależności od umiejętności posługiwania się...

STOMATOLOGIA: Co jeść, aby ograniczyć próchnicę w jamie ustnej?

Stan uzębienia Polaków pogarsza się z roku na rok. Prawie 100% 40-latków i ponad 90% 7-latków cierpi na próchnicę. Trzeba zauważyć że ponad 40% Polaków po 65. roku życia nie ma uzębienia. Co czwarty Polak nie był u stomatologa od minimum 5 lat. Próchnicy zębów nie można lekceważyć. Umieralność na nowotwory złośliwe jamy ustnej w naszym kraju jest dwa razy większa niż w Unii Europejskiej. Bakterie próchnicowe nasilają rozwój chorób ogólnoustrojowych serca, nerek, stawów, wątroby. Dlatego, żeby ograniczyć próchnicę należy się zdrowo odżywiać i ograniczyć przede wszystkim słodycze. Najlepszym sposobem żywieniowym dla naszych zdrowych zębów będzie dostarczenie jak najwięcej witamin oraz substancji niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Rutyna wraz z Witaminą C wzmacniają naczynia krwionośne i mają działanie przeciwbakteryjne. Zawarty w nich błonnik stymuluje produkcję śliny, która pomaga w usuwaniu resztek pokarmowych. Na przykład jabłko i marchewka potrafią w naturalny spos...